Café Biograf Spillested

Kontakt & Info

Tobaksgaarden – Kulturhuset i Assens
Tobaksgården 7
5610 Assens
post@tobaksgaarden.dk
Tlf. 64 71 20 31

Lasse Tajmer
Kulturchef med overordnet ansvar for husets forretningsområder samt personale, booking, markedsføring og økonomi.
lasse@tobaksgaarden.dk
Telefon: 22 24 64 06

Signe Dolberg McKinney
Administrativ leder, billetsalg og grafisk arbejde.
signe@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31

Martin Jeppesen
Administration og IT
martin@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31

Leif Smith
Mediekonsulent Fyn Live
Telefon: 40 16 08 69

Mona Pedersen
Bogføring og fakturering.
mona@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31
(træffes onsdage kl. 12-16)

Helge Andersen
Vedligeholdelse, klargøring af lokaler, teknik og rengøring.
helge@tobaksgaarden.dk
Telefon: 20 15 49 45

Claus Knoth Ringer
Lokalebooking og teknisk support
claus@tobaksgaarden.dk
Telefon: 30 95 03 18
(træffes tirsdage og torsdage kl. 8-14)

Alice Kühnel
Cafeleder
cafe@tobaksgaarden.dk
Telefon: 42 77 11 94

Assens Bio
biograf@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31

Billetinfo

Billetter til Tobaksgaardens koncerter og andre arrangementer kan købes online via vores hjemmeside.
Find dit arrangement i kalenderen og køb din billet direkte derfra.

Du kan også købe billetter fra din smarthone ved hjælp af vores app: Hent den her!

Derudover kan billetter købes i Tobaksgaardens administration:
Mandag – fredag: kl. 10.00 – 15.00
Telefon: 64 71 20 31
billet@tobaksgaarden.dk

Kontoret har lukket lørdag-søndag, helligdage, dagen efter Kristi himmelfartsdag samt Grundlovsdag.

Gavekort
Gavekort kan købes i cafeen eller i Tobaksgaardens administration.

Medlemmer
Som medlem kan du købe billigere billetter. Køb dit medlemskort her.
Allerede medlem? Du vil blive bedt om at logge ind, når du starter et køb via kalenderen.

Dørsalg
Hvis arrangementet ikke er udsolgt, kan der altid købes billetter i døren.
Dørsalg tillægges et gebyr på 25 kr.

Gebyrer
Billetpriser er oplyst uden gebyr, medmindre andet er anført.

Handicapinfo
Tobaksgaarden har et begrænset antal pladser til kørestole.
Kørestolsbrugere og ledsagere bedes derfor ved billetkøb kontakte administrationen (64 71 20 31 – billet@tobaksgaarden.dk). Kom i god tid til koncerten.

Ledsagere for handicappede kan købe en (1) billet til medlemspris ved forevisning af ledsagerkort. Bemærk at enkelte arrangementer ikke har medlemsrabat, og derfor heller ikke rabat for ledsagere.

Biograf
Billetter til biograffilm kan købes en time før alle filmforevisninger, og der er samme åbningstider hele året. Billetter kan bestilles online her.
Du kan også bruge Tobaksgaardens biograf-app til smartphones.

Forestillinger

Formiddag: Onsdag kl. 11.00

Eftermiddag: Lørdag og søndag kl. 16.00 + skoleferier.

Aften: Alle dage kl. 19.30