Café Biograf Spillested

Kontakt & Info

Tobaksgaarden – Kulturhuset i Assens
Tobaksgården 7
5610 Assens
post@tobaksgaarden.dk
Tlf. 64 71 20 31

Lasse Tajmer
Kulturchef med overordnet ansvar for husets forretningsområder samt personale, booking, markedsføring og økonomi.
lasse@tobaksgaarden.dk
Telefon: 22 24 64 06

Signe Dolberg McKinney
Administrativ leder, billetsalg og grafisk arbejde.
signe@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31

Martin Jeppesen
Administration og IT
martin@tobaksgaarden.dk
Telefon: 22 24 20 31

Leif Smith
Mediekonsulent Fyn Live
Telefon: 40 16 08 69

Mona Pedersen
Bogføring og fakturering.
mona@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31
(træffes onsdage kl. 12-16)

Søren Juul
Vedligeholdelse, klargøring af lokaler, teknik og rengøring.
pedel@tobaksgaarden.dk
Telefon: 20 15 49 45

Claus Knoth Ringer
Lokalebooking og teknisk support
claus@tobaksgaarden.dk
Telefon: 30 95 03 18
(træffes tirsdage og torsdage kl. 8-14)

Anne Schmidt Petersen
Cafeleder
cafe@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31

Assens Bio
biograf@tobaksgaarden.dk
Telefon: 64 71 20 31

Billetinfo

Billetter til Tobaksgaardens koncerter og andre arrangementer kan købes online via Billetboxen.
Find dit arrangement i kalenderen og køb din billet direkte derfra.

Du kan også købe billetter fra din smarthone ved hjælp af vores app: Hent den her!

Derudover kan billetter købes i Tobaksgaardens administration:
Mandag – fredag: kl. 10.00 – 15.00
Telefon: 64 71 20 31
billet@tobaksgaarden.dk

Kontoret har lukket lørdag-søndag, helligdage, dagen efter Kristi himmelfartsdag samt Grundlovsdag.

Gavekort
Gavekort kan købes online via billetboxen. Sælges også i Tobaksgaardens administration.

Medlemmer
Som medlem kan du købe billigere billetter.
Køb dit medlemskort og dine medlemsbilletter her.

Dørsalg
Hvis arrangementet ikke er udsolgt kan der altid købes billetter i døren.
Dørsalg tillægges et gebyr på 25 kr.

Gebyrer
Billetpriserne er oplyst inkl. gebyr, medmindre andet er anført.

Biograf
Billetter til biograffilm kan købes en time før alle filmforevisninger, og der er samme åbningstider hele året. Billetter kan bestilles online her.
Du kan også bruge Tobaksgaardens biograf-app til smartphones.

Formiddags forestillinger: Onsdag kl. 11.00

Eftermiddags forestillinger: Lør–Søn, samt i skoleferier kl. 16.00

Aften forestillinger: Alle ugens dage kl. 19.30